Pomoc:Spis treści

Z Wiki.bez-kabli.pl

1. Jak założyć konto na wiki.bez-kabli.pl?

Aby założyć konto uprawniające do edytowania istniejących oraz tworzenia nowych stron tej Wiki, zaloguj się na forum www.bez-kabli.pl i wyślij ze swojego konta użytkownika prywatną wiadomość (PW) do użytkownika Chris-Kr. Podaj w niej swój adres email, na który ma zostać do Ciebie wysłane automatycznie wygenerowane hasło, służące do pierwszego zalogowania się na konto Wiki. Twój login na wiki.bez-kabli.pl będzie taki sam, jakiego używasz na forum www.bez-kabli.pl, za wyjątkiem być może pierwszej litery, gdyż na Wiki login zawsze musi zaczynać się wielką literą.


2. Gdzie mogę się nauczyć, jak należy edytować strony Wiki?

Informacje odnośnie tworzenia oraz edytowania stron Wiki można znaleźć np. na stronach systemu pomocy Wikipedii. Tam też można znaleźć doskonały interaktywny samouczek edytowania stron Wiki.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom można polecić oryginalne strony MediaWiki w języku angielskim.

Przed rozpoczęciem edycji stron Wiki, zachęcamy do poeksperymentowania z edycją na specjalnie do tego celu utworzonej stronie "Piaskownica".

Użytkownicy, którzy posiadają konto na Wikipedii, są w dosyć komfortowej sytuacji, bo mają możliwość korzystania tam ze swojego "Brudnopisu", bogato wyposażonego w narzędzia edycyjne.


3. Gdzie mogę zapisywać stronę nad którą pracuję, żeby ktoś w "Piaskownicy" przypadkowo mi jej nie zniszczył?

Do tego celu służy własna strona użytkownika, którą można edytować tak, jak każdą inna stronę Wiki.

Osobiste